Ojovent İpuçları – Dijital Markalaşma Nasıl Sağlanır?

Teknolojinin akılalmaz hızda ilerlemesi, hayatımızdaki bazı alışkanlık ve kuralları sonsuza dek değiştirdi. Eskiden bir şey satın almak için dükkan-dükkan gezdiğimiz bir süreçten istediğimiz ürünü en uygun fiyata alma avantajı ile tek tık kadar uzaklıkta olan internetten alışveriş ile mümkün hale geldi. Durum böyle olunca da markalar müşterilerine en iyi ve en hızlı hizmeti sağlayabilmek için kıyasıya bir rekabete girişti. Dijital markalaşma sürecini başarıyla yürüten firmalar Pazar paylarını ve ticari hacimlerini her geçen gün artırırken, dijitalleşmeye ilgisiz kalan şirket ve hizmet sağlayıcılar ise bedelini en ağır şekilde ödemeye mahkum oldu. Eski bir deyiş der ki; “Başkalarının hatalarını tecrübe etmeye kalkma, zararlı çıkarsın.” Peki bu hataları tecrübe etmeden şirketiniz için “Dijital Markalaşma” nasıl mümkün olabilir?

Bu yazımızda ipuçlarına göz atacağız.

 

Dijital Markalaşma

 

1.Adım – Kurumsal Websitesi

Firmanıza ait bir websitesi günümüzde neredeyse bir zorunluluk halini aldı. İnternet üzerinde şirketinizin kartviziti olarak tanımlanabilecek bir websitesi Dijital Markalaşma için ilk adımdır. Sunduğunuz ürün ve hizmetlere internet sitenizde yer vererek şirketinizin reklamını ilk elden yapabilirsiniz. Referans olarak tanımlayabileceğimiz sizinle daha önce iş bağlantısı kurmuş olan müşterilerinizin görüşlerine de yer vererek, sizinle iş yapmak isteyen fakat tereddütleri olan müşterileriniz için de iyi bir izlenim uyandırmış olursunuz. Bu arada unutmadan geçmeyelim. Kurumsal Website sahibi olmak önemli olduğu kadar kurumsal websitenizin arayüzü ve akıcılığı da önemlidir. Mutlaka profesyonellerin yardımını almayı deneyin.

Yoksa sizin hala bir kurumsal websiteniz yok mu? Bizimle İletişime Geçin! Ve Alanında uzman Ojovent ekibi tarafından tasarlanan websiteleri ile “Dijital Markalaşma” sağlayın!

 

2.Adım – Güncel İçerik

Kurumsal bir websitesine sahip olmak tek başına yeterli olmayabilir. Müşterilerinizle sürekli iletişim halinde olmak ve onlara en güncel ürün ve hizmetlerinizden haberdar etmek için çeşitli ipuçları içeren blog ve tanıtım yazılarıyla şirketinizin internet sitesinin içeriğini güncel tutmalısınız. Örneğin; bir hazır-giyim üzerine kurulu bir işiniz varsa kurumsal web sitenizde son moda trendlerini anlatan ve kendi koleksiyonunuzdan da parçalar içeren blog içerikleriyle hem müşteri ilişkilerinizi sağlama almış olursunuz hem de satışlarınızı artırabilirsiniz.

Güncel blog ve tanıtım yazılarını yazmak ya da yayınlamakla ilgili desteğe mi ihtiyacınız var?

Ojovent kurumsal firmalar için içerik sağlayan OjoContent hizmetiyle yanıbaşınızda… Bizimle Hemen İletişime Geçin!

 

3.Adım – Sosyal Medya

Günümüzde gencinden orta yaşlısına kadar bir çok kişinin farklı sosyal medya platformlarında kişisel hesapları var. Düşüncelerimizi ifade etmekten tutun da beğendiğimiz fotoğraflarımızı yakın arkadaşlarla paylaştığımız sosyal medya sitelerinde; firmanız için açacağınız kurumsal hesaplarla hem müşterilerinizle iletişimi hiç kesmezsiniz, hem de markanızın reklamını en etkili şekilde yapabilirsiniz. Sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi almak için müşteriler sosyal medya hesabınıza mesaj gönderebilirler. Dijital Markalaşma için sosyal medya hesabınızı etkili bir şekilde kullanmanız gereklidir. Düzenli gönderi paylaşımı yapmak ve gelen mesajlara en kısa sürede cevap vermek müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemlidir.

Markanızın sosyal medya hesabını daha verimli kullanmak için Ojovent’in sosyal medya yönetimi hizmetini kullanarak daha fazla etkileşim elde edebilir ve markanız için iyi bir imaj elde edersiniz. Bizimle iletişime geçin!

 

4.Adım – Mobil Uygulama ve e-Ticaret

Yazının girişinde de bahsettiğimiz üzere e-ticaret ile müşterilerinize daha kolay bir şekilde erişebilirken, fiziksel mağazaların dezavantajları olan fazla eleman, mağaza bakım ve dekorasyon giderleri gibi masraflardan da kurtularak kar edersiniz. E-Ticaret sayesinde sadece bulunduğunuz bölge ile sınırlı kalmayıp istediğiniz bölgeye satışlar gerçekleştirerek cironuzda artış sağlayabilirsiniz. Bunun dışında e-ticaret faaliyetleri yürüttüğünüz internet sitesi için akıllı telefonlarla uyumlu mobil uygulama ile satışlarınızı katlayabilirsiniz. Araştırmalara göre günümüzde internet üzerinden yapılan alışverişlerin birçoğu akıllı telefon ve tabletler için geliştirilen mobil uygulamalar vasıtasıyla yapılıyor. Dolayısıyla mobil uygulamalar dijital markalaşma için atılması gereken önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

Ojovent’in  sunduğu e-Ticaret ve mobil uygulama ürünleri ile ilgili detaylı bilgi için Bizimle iletişime geçebilir fiyat avantajlı hizmetlerimizle dijital markalaşmanızı sağlayabilirsiniz.

 

 

Ramazan Erkan About the author
Yorum yapılmamış

Sorry, the comment form is closed at this time.